Jest 83 produktów.

Pokazano 1-24 z 83 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości witaminy D

Witamina D3 wpływa na funkcjonowanie niemal całego organizmu. Odrywa ona ogromną rolą dla układu immunologicznego, a jej niedobór wiąże się ze zwiększoną podatnością na infekcje i ryzykiem wystąpienia chorób autoimmunologicznych.

Większość ludzi w Polsce ma deficyty tej witaminy, dlatego codzienna suplementacja witaminy D będzie sprzyjała w zapobieganiu wielu schorzeniom przewlekłym. Ponadto preparaty z witaminą D:

- pomagają w utrzymaniu zdrowych kości i zębów,

- przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mięśni,

- wspomagają prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu,

- poprawiają jakość skóry włosów i paznokci, a także wspomagają ich regenerację.

Suplementacja witaminy D

Witamina D3 1000 j.m. powinna być suplementowana przez niemowlęta i dzieci do 10 roku życia. Wpływa ona na rozwój, ale też na układ immunologiczny. 

Młodzież i dorośli powinni zażywać witaminę D3 2000 j.m.. Wspomaga ona pracę mięśni oraz prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Ponadto można liczyć na zdrowe kości i zęby. Ponadto zostaje zmniejszone ryzyko osłabienia mięśni. 

Szczególne zapotrzebowanie na witaminę D3 pojawia się także u osób otyłych oraz starszych. Oni powinni suplementować witaminę D3 4000 j.m.. Wynika to z faktu, że ich metabolizm działa znacznie wolniej, a przyjmowane witaminy gorzej wchłaniają się z układu pokarmowego.