Filtruj według

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 100,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-24 z 27 pozycji

Aktywne filtry

Jakie kosmetyki z filtrem?

Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna latem. Dlatego trzeba wybrać odpowiednie dla dziecka kosmetyki z filtrem SPF. 

Dzieci w wieku 6 miesięcy i starsze powinny stosować filtr przeciwsłoneczny o wartości co najmniej SPF 15, choć preferowany jest wyższy. Im wyższy filtr, tym mocniej preparat chroni przed szkodliwymi promieniami. Filtr należy dobierać głównie na podstawie fototypu skóry, ale również na postawie wiek dziecka i przewidywanego czas spędzonego na słońcu. Kosmetyk zawierający filtr przeciwsłoneczny powinien być również oznaczony jako „szerokie spektrum”, co oznacza, że chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które spełniają te kryteria. Możemy je zakupić w formie mleczka, balsamu, emulsji, kremu, a nawet olejku bądź sztyftu. Przy wyborze kluczowa jest konsystencja i wygoda użytkowania. 

Kosmetyki dla dzieci z filtrem SPF powinny skutecznie przeciwdziałać oparzeniom słonecznym, a także nawilżać skórę i zabezpieczać ją przed nadmiernym wysuszeniem.

Jak stosować kremy z filtrem?

Krem ochronny z filtrem należy nałożyć dziecku na oczyszczoną skórę twarzy, najlepiej na około 20 minut przed wyjściem na zewnątrz. Jednak należy pamiętać o powtórnej aplikacji. Okazuje się bowiem, że kremy z filtrem, nawet te z najwyższym faktorem przeciwsłonecznym, powinny być nakładane ponownie, zwłaszcza po wyjściu z wody lub w czasie intensywnej zabawy. Wynika to z faktu, że po kontakcie z wodą, a także wskutek działania potu, dochodzi do ich ścierania się.