Jest 25 produktów.

Pokazano 1-24 z 25 pozycji

Aktywne filtry

Kobiet w czasie ciąży muszą szczególnie dbać o skórę, ponieważ organizm na etapie przechodzi szereg naprawdę intensywnych zmian. Jednak wybierając kosmetyki i akcesoria kosmetyczne, należy przede wszystkim sprawdzać czy są one bezpieczne, a ich składy powinny być dopasowane do potrzeb kobiet w ciąży, które są w tym czasie szczególne.

Na jakie problemy pomagają kosmetyki dla kobiet w ciąży?

Czas ciąży to najczęściej nadmierna pigmentacja na skórze, przebarwienia, a także rozstępy oraz cellulit. Może mieć miejsce też nasilenie trądziku i w takim czasie. Jeśli zalecenie wyda lekarz, warto sięgnąć po suplementy dla kobiet w ciąży, które mogą złagodzić objawy oraz uzupełnić niedobory niektórych witamin w organizmie.

Część ciężarnych doświadcza dodatkowo pojawiania się ostudy. Jest to zmiana barwnikowa, która najczęściej pojawia się na czole, policzkach oraz nosie. Wynika to z faktu większej podatności na przebarwienia w tym okresie, dlatego też tak ważne są apteczne kosmetyki dla kobiet w ciąży z filtrem UV, najlepiej te z faktorem SPF 50+.

Jakie kosmetyki najlepsze dla kobiet w ciąży?

Kobiety w ciąży powinny unikać kosmetyków, które w składzie zawierają m.in. retinoidy, a także salicylany. Mają one działanie przeciwbakteryjne, a także przeciwzapalne, często spotykane w lekach na trądzik bez recepty. Dodatkowo szczególną ostrożność należy zachować w przypadku lakierów do paznokci oraz kosmetyków zapachowych ze względu na zawartość ftalanów, które mogą zaburzać rozwój płodu.

Najlepiej sprawdzą się ekologiczne kosmetyki dla kobiet w ciąży oraz preparaty apteczne, ponieważ często mają zupełnie inne składy niż produkty drogeryjne, gdyż szereg substancji jest w tym przypadku niezalecanych.