Filtruj według

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 32,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości maści rozgrzewających

Maści rozgrzewające można stosować dla dzieci od pierwszych dni życia. Wspomagają one walkę z objawami infekcji. W takich produktach zawarte są olejki eteryczne, które zwiększania uczucia ciepła, a także pomagają w odetkaniu zatkanego nosa oraz w odkrztuszaniu wydzieliny. Maści rozgrzewające najlepiej stosować na noc, przyczynia się to do poprawy komfortu jakości snu dziecka poprzez zapewnienie pełniejszego i głębszego oddechu. Maści stopniowo uwalniają substancje aktywne, które oddziałują na organizm, a także jest to dobra aromaterapia, którą można wykorzystywać już u najmłodszych.

Maści rozgrzewające u dzieci można również stosować profilaktycznie. Jeżeli wystąpiła sytuacja, która może sprzyjać pojawieniu się kataru lub przeziębieniu, można wyjść naprzeciw chorobie i zastosować maść pod koniec dnia.

Stosowanie maści rozgrzewających 

Maści rozgrzewające dla niemowląt nakłada się na górne partie pleców oraz klatki piersiowej. Sprzyja to działaniu składników aktywnych na górne drogi oddechowe. Maść należy stosować kilka razy dziennie. Warto zapoznać się z ulotką preparatu i postępować zgodnie ze wskazaniami tak zamieszczonymi. 

Sposób użycia maści jest niezwykle prosty. Niewielką ilość produktu należy delikatnie wetrzeć w ciało, pozostawiając do całkowitego wchłonięcia. Najlepiej zaaplikować maść wieczorem, po kąpieli, przed położeniem dziecka spać. Tak wykonywany delikatny masaż z pewnością będzie przyjemny dla dziecka.