Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 550,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-24 z 33 pozycji

Aktywne filtry

Jak żywić noworodka?

Zdarza się, że z różnych przyczyn mamy nie mogą karmić swoich dzieci piersią. Ratunkiem w tej sytuacji jest mleko modyfikowane, które jest pełnowartościowym i ściśle kontrolowanym pokarmem, maksymalnie upodobnionym do kobiecego pokarmu.

Dobre mleko modyfikowane powinno zawierać probiotyki i prebiotyki, kwasy tłuszczowe, a także kompleks witamin i minerałów, potrzebnych do prawidłowego rozwoju, a także nie powodować problemów z układem pokarmowym. Jednak musi one też smakować dziecku, bo w początkowym etapie życia maluszka jest jego podstawowym produktem żywieniowym. 

Mleko modyfikowane z racji tego, że tworzone jest dla noworodka podlega ścisłej kontroli, dlatego nie należy się obawiać o bezpieczeństwo maluszka.

Pierwsze mleko modyfikowane 

Mleko modyfikowane to specjalnie przygotowane produkty przeznaczone do żywienia dzieci, które nie są karmione piersią. Zakup pierwszego mleka modyfikowanego dla dziecka od pierwszych dni życia, to niezwykle ważna decyzja rodziców, która nie powinna być podejmowana pochopnie. Od niej zależy zdrowy rozwój malucha, dlatego najlepiej zapoznać się z produktami dostępnymi na rynku, aby wybrać mleko, które najlepiej zaspokoi dzienne zapotrzebowanie dziecka na wszystkie ważne dla niego składniki. 

Przy wyborze mleka dla noworodka można też poprosić o pomoc lekarza lub pediatrę, który podpowie jakie mleko będzie odpowiednie w zależności od potrzeb dziecka. Warto postępować z jego zaleceniami, aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać.