Jest 253 produktów.

Pokazano 1-24 z 253 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny przeziębienia i grypy

Wystarczy chwila nieuwagi i łapiemy przeziębienie. Zazwyczaj wpływają na to gwałtowne zmiany pogody. Najczęściej zdarza się to w sezonie jesienno-zimowym. Nieodpowiednie ubranie powoduje wychłodzenie organizmu, który jest podatniejszy na łapanie infekcji.

Wirusy, które wywołują przeziębienie i grypę, mogą być różne. W tym rhinowirusy, które są odpowiedzialne za infekcje dróg oddechowych.

Jak leczyć przeziębienie i grypę?

Podczas przeziębienia lub grypy najlepiej sięgnąć po preparaty, które szybko i skutecznie zwalczą najbardziej uciążliwe objawy infekcji wirusowych. Powinny być to leki, które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne, a także zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa.

Preparaty na przeziębienie i grypę zawierają w składzie między innymi witaminę C, paracetamol, ibuprofen, kwas askorbowy oraz chlorowodorek pseudoefedryny. Dla wzmocnienia organizmu warto stosować też preparaty ziołowe np. z lipy lub czarnego bzu, które w stanach grypy i przeziębienia, wzmocnią organizm do walki z chorobą.