Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 35,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Czym jest owulacja?

Owulacja to proces w cyklu menstruacyjnym kobiety, w którym dojrzałe jajeczko jest uwolnione z jajnika i jest gotowe do zapłodnienia przez plemnik. To moment, w którym kobieta jest najbardziej płodna i może zajść w ciążę, jeśli dojdzie do stosunku płciowego w czasu owulacji. Owulacja pojawia się na około 13–15 dni przed krwawieniem menstruacyjnym. Jednak może się to różnić w zależności od kobiety. 

Kiedy należy wykonać test owulacyjny?

Testy owulacyjne są często stosowane przez kobiety, które starają się zajść w ciążę. Pomagają one określić najbardziej płodne dni w cyklu menstruacyjnym, co może zwiększyć szanse na zapłodnienie. Jednak używane je też niektóre kobiety w celu monitorowania swojego cyklu i planowania antykoncepcji naturalnej.

Testy owulacyjne zazwyczaj należy wykonywać w okresie zbliżającym się do owulacji, aby określić, kiedy jest ona najbardziej prawdopodobna.

Testy owulacyjne działa przez wykrywanie obecności hormonu luteinizującego (LH) w moczu. Test wykrywa podwyższony poziom LH w moczu, oznacza to, że owulacja jest prawdopodobnie bliska i kobieta jest najbardziej płodna w ciągu najbliższych 24-48 godzin.