> Seks i zdrowie intymne>Testy owulacyjne

Kategorie

Najczęściej kupowane

Testy na owulację działają podobnie jak testy ciążowe. Celem ich stosowania jest określenie momentu jajeczkowania. Dzięki temu można łatwiej ustalić dni płodne kobiety i albo zwiększyć szansę na zapłodnienie, albo jej uniknąć, dzięki powstrzymaniu się od współżycia bez zabezpieczenia w danym czasie.

Jak w praktyce działa test owulacyjny?

Przed owulacją w organizmie kobiety ma miejsce nagłe zwiększenie poziomu hormonu LH (lutropiny). W praktyce więc test owulacyjny wykrywa takie zwiększone stężenie tego hormonu co oznacza, że w czasie od 24 do średnio 36 godzin można spodziewać się owulacji i tym samym największego prawdopodobieństwa zapłodnienia.

Jak przeprowadzać test?

Największą popularnością cieszą się paskowe testy owulacyjne. Apteka taka jak nasza oferuje jednak produkty od różnych producentów, dlatego też zawsze istotne znaczenie ma dokładne zapoznanie się z instrukcją dołączoną przez producenta. Zazwyczaj jednak niezbędne jest oddanie próbki moczu do pojemnika i kolejno włożenie testowego paska, bez przekraczania obszaru testowego. Test owulacyjny należy następnie położyć na płaskiej powierzchni oraz odczekać od 5 do 10 minut. Warto zwrócić uwagę właśnie na górną granicę 10 minut, gdyż po przekroczeniu tego czasu wynik może być zafałszowany.

Jaką skuteczność mają testy na owulację?

Według producentów skuteczność sięga nawet 99 proc. Trzeba jednak mieć świadomość, że test zazwyczaj jest mniej skuteczny, jeśli kobieta stosuje na co dzień antykoncepcję hormonalną, ewentualnie choruje na zespół policystycznych jajników. Zaburzone wyniki mogą pojawiać się dodatkowo w efekcie stosowania preparatów zwiększających płodność. Dlatego też testy owulacyjne warto traktować raczej jako pomoc w określaniu dni płodnych, bez pełnej gwarancji wiarygodności wyniku.

Testy owulacyjne 

W kategorii 2 produków.
Wyświetla 1 - 2 z 2 produktów
Wyświetla 1 - 2 z 2 produktów