Jest 340 produktów.

Pokazano 1-24 z 340 pozycji

Aktywne filtry

Jak sobie poradzić z bólem? 

Ból to sygnał ostrzegawczy, który informuje, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Może niekorzystnie wpłynąć na komfort i jakość życia, a także utrudniać normalne funkcjonowanie.

W takiej sytuacji konieczne jest podjęcie walki z nim, w celu zahamowanie uporczywych dolegliwości bólowych. Niezbędne do tego będą leki przeciwbólowe, które powinny znajdować się w każdej domowej apteczce, ponieważ nie da się przewidzieć kiedy niezbędne będzie ich użycie. Niezbędne jest zlokalizowanie konkretnego miejsca bólu i zastosowanie środka, który będzie najlepiej na niego oddziaływał.

Jakie wybrać środki przeciwbólowe? 

Możemy spotkać wiele dostępnych leków przeciwbólowych, dlatego warto wiedzieć, który z nich będzie najlepszy do zwalczania bólu zarówno tego o niskim, jak i dużym stopniu nasilenia.

Środki na ból dostępne są w różnych formach mogą to być kapsułki i tabletki do połykania, musujące tabletki do picia, a nawet maści, żele. Wybór odpowiedniego preparatu wiąże się z lokalizacją w której powstał ból. To jaką formę wybierzemy, zależy tylko od naszych preferencji. 

Leki przeciwbólowe zawierają w swoim składzie substancje o działaniu znieczulającym, które pozwolą zwalczyć ból, jednak wykazują również działanie przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Najczęściej środki przeciwbólowe w swoim składzie zawierają ibuprofen lub paracetamol.