Jest 250 produktów.

Pokazano 1-24 z 250 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego należy suplementować witaminy?

Witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Większość z nich jesteśmy w stanie dostarczyć do organizmu z pokarmem, inne produkowane są pod wpływem promieniowania słonecznego, a także przez bakterie w przewodzie pokarmowym. Ewentualne niedobory witamin należy uzupełniać, korzystając z dostępnych suplementów diety.

Witaminy biorą udział we wszystkich podstawowych czynnościach ludzkiego organizmu. Każda grupa witamin odpowiada za inne procesy. Dlatego ich suplementacja jest tak ważna. 

Suplementacja witamin 

Aby dostarczać odpowiednią ilość witamin do organizmu konieczna jest właściwie zbilansowana dieta, dobrana do wieku, płci, stosowanych aktywności, a także aktualnego stanu zdrowia. Jednak nie zawsze utrzymanie odpowiedniej diety, wystarczy by zapewnić odpowiednią dla organizmu ilość.  Wtedy konieczne jest ich suplementacja w postaci kapsułek lub tabletek dostępnych na rynku. 

Przed rozpoczęciem suplementacji zawsze warto sprawdzić poziom danej witaminy we krwi, skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który na podstawie badań i wywiadu zaproponuje odpowiedni preparat i dostosuje dietę.