Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 94,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-24 z 29 pozycji

Aktywne filtry

Co powoduje grzybicę?

Zakażenie grzybicze skóry to jedna z powszechniejszych chorób zakaźnych, boryka się wiele osób. Objawia się ona tym, że na skórze pojawiają się okrągłe, rumieniowe zmiany, ich obrzeża są mocno czerwone, złuszczające się, często pokryte krostkami. Towarzyszy jej uporczywe swędzenie, pieczenie, a także zaczerwienienie. 

Grzybica jest wywoływana przez chorobotwórcze grzyby, głównie niektóre rodzaje dermatofitów. Do samego zakażenia dochodzi na skutek kontaktu skóry z zarodnikami grzybów, które mogą znajdować się między innymi na ręcznikach lub odzieży. Zarażenie może nastąpić też bezpośrednio po zetknięciu się ze skórą ludzi i zwierząt cierpiących na grzybicę.

Jak leczyć grzybicę?

Z grzybicą można skutecznie zwalczać przy pomocy środków farmakologicznych, takich jak różnego rodzaju kremy, maści i żele, które idealnie sprawdzą się do leczenia grzybicy głowy, tułowia, stóp oraz narządów płciowych.

Produkty przeciwgrzybicze powinny zawierać składniki i kwasy, które będą tworzyły niekorzystne  warunki dla rozwoju grzybów i bakterii. Muszą one działać antybakteryjnie i zapobiega rozwojowi grzybów. 

Warto stosować takie preparatu w profilaktyce chorób skórnych na tle grzybiczym i bakteryjnym.