Filtruj według

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 10,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Jak sprzątać mieszkanie, w którym przebywa małe dziecko?

W domu, w którym mieszka małe dziecko, trzeba sprzątać regularnie i często. Maluch, ze względu na rozwijający się dopiero układ odpornościowy, jest szczególnie wrażliwy na kontakt z różnymi drobnoustrojami. Nieutrzymanie porządku w otoczeniu dziecka, a także przedmiotów, z którymi ma styczność może stanowić u niego źródło problemów zdrowotnych.

Trzeba zatem utrzymywać mieszkanie w czystości, lecz go nie wyjałowić. Do tego celu dobrze jest wybierać specjalne płyny do dezynfekcji zabawek i innych akcesoriów dziecięcych. 

Bezpieczne środki czystości 

Wybór płynów do czyszczenia mieszkania przy dziecku to nie łatwe zadanie. Takie środki muszą spełniać swoją funkcję, jednocześnie pozostając przy tym bezpiecznym dla malucha. Właśnie dlatego w składzie powinny zawierać łagodne substancje i mieć delikatny zapach. Intensywna aromat może podrażniać układ oddechowy maleństwa. Ważne, aby wybrany preparat pozwalał maluchowi bezpiecznie bawić się zabawkami po jego zastosowaniu.

Płyny do dezynfekcji zabawek to zazwyczaj środki uniwersalne, którymi można czyścić także poręcze w łóżeczku czy blaty stolików do karmienia, maty do przewijania maluszka, nocniki, a nawet wszystkie powierzchnie, z którymi dziecko ma bezpośredni kontakt.