Jest 79 produktów.

Pokazano 1-24 z 79 pozycji

Aktywne filtry

Jak kąpać dziecko?

Pierwsze kąpiele noworodka obarczone są dużym stresem i strachem. Aby przebiegała ona prawidłowo wystarczy wiedzieć, jak się do tego zabrać, co przygotować i jakich kosmetyków najlepiej użyć. 

W pierwszej kolejności należy sprawdzić temperaturę pomieszczenia oraz temperaturę wody. Co ważne w wanience nie może być zbyt wysoki poziom wody, ponieważ uniemożliwi to swobodną utrzymanie maluszka.

Ponadto należy przygotować odpowiedni dla dziecka ręcznik, najlepiej z kapturkiem, waciki do przemywania oczu oraz produkty do mycia przeznaczone dla dzieci. 

Jakie są najlepsze produkty do kąpieli dla dzieci?

Noworodek ma bardzo delikatną, w pełni nie wykształconą skórę. Jest ona podatna na uczulenia i podrażnienia. Właśnie z tego względu konieczne jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Kąpiel noworodka powinna odbywać się z zastosowaniem łagodnych, naturalnych i pozbawionych zbędnej chemii, kosmetyków przeznaczonych do kąpieli. Warto by były to kosmetyki posiadający odpowiedni atest oraz informacje, że są przeznaczone dla dzieci od 1 dnia życia. 

Do wyboru mamy mydełka, oliwki do kąpieli oraz łagodne płyny do mycia i kąpieli. Głównie są to produkty do mycia całego ciała, ale też włosów dziecka.