Filtruj według

Cena

Cena

  • 45,00 zł - 550,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Preparaty wspomagające płodność u kobiet

Aby zwiększyć szanse na poczęcie dziecka warto uzupełnić dietę w odpowiedni kompleks witamin, minerałów, a także innych składników odżywczych. Dobrze dobrany preparat zapewni wsparcia dla kobiecej płodności.

Suplementacje należy wprowadzić minimum 3 miesiące przed planowanym zapłodnieniem. Uzupełnione w organizmie składniki odżywcze pozwolą pozytywnie wpłynąć na przebieg ciąży i rozwój dziecka. W preparatach wspomagających płodność u kobiet powinien się znaleźć szereg aminokwasów i składników odżywczych, a także:

- kwas foliowy – który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka, 

- jod - wpływa na prawidłowy rozwoju płodu,

- witamina D3 - jest istotna dla rozwoju układu kostnego, 

- żelazo – zapobiega powikłaniom rozwojowym płodu.

Jak wspomagać płodność u kobiet?

Podczas planowania ciąży należy zadbać o odpowiednią dietę i sposób odżywiania, ponieważ mają one tu duże znaczenie. Właściwe odżywianie może być decydującym czynnikiem w poczęciu dziecka. Regularny, nieprzerwany sen u kobiet również sprzyja płodności. 

Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka masa ciała może negatywnie wpływać na płodność kobiety. To przyczynia się do zaburzeń hormonalnych, zaburzeń owulacji, a nawet zaniku miesiączki, które skutecznie utrudniają poczęcie. Ważne jest zatem, aby przed rozpoczęciem starań o potomstwo zatroszczyć się o masę ciała i postarać się doprowadzić ją do wartości prawidłowych. 

Dieta  wspomagająca płodności u kobiety powinna obfitować w warzywa i owoce, zwłaszcza owoce borówki, jagody, truskawki, maliny, poziomki, które są prawdziwą bombą antyoksydacyjną. Natomiast wśród warzyw szczególnie polecenie są brokuły, szpinak, jarmuż oraz papryka, które dostarczają dużych ilości kwasu foliowego oraz witaminy C, które są niezbędne do utrzymania prawidłowej płodności. Podczas starań o dziecko należy unikać alkoholu, dużej ilości kawy, cukru, a także palenia papierosów.