Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 88,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Aktywne filtry

Dexeryl Krem 500g

50,26 zł
There are not enough products in stock
  • Brak w magazynie

Objawy i przyczyny atopowego zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry to choroba genetyczna. Do zapalenia skóry dochodzi najczęściej na skutek interakcji z alergenem. Do najpopularniejszych alergenów tego rodzaju należy chrom, lateks, niektóre kosmetyki, ale również  substancje chemiczne czy promienie UV. 

Atopowe zapalenie skóry może być także wywołane przez zakażenie bakteryjne lub wirusowe, ukąszenie owada, problemy z krążeniem krwi, ale też długotrwały stres i niedobory witamin.

Najczęstszymi objawami AZS jest:

- świąd,

- podrażniona skóra,

- czerwone plamki,

- suchość skóry,

- grudki, przypominające liszaj,

- swędzące wykwity.

Leki na atopowe zapalenie skóry

Na atopowe zapalenie skóry nie istnieje obecnie jedno skuteczne lekarstwo. Jednak możne łagodzić i maskować jej objawy. Odpowiednio szybko wykryta jest znacznie bardziej możliwa do wyleczenia. 

Leki stosowane na to schorzenie najczęściej mają za zadanie łagodzić objawy swędzenia, pieczenia i nadmiernej wrażliwości skóry. W aptece takie preparaty dostępne są bez recepty, w formie maści i kremów.

Ponadto powszechnie stosowane przy atopowym zapaleniu skóry są emolienty. Ich zadaniem jest nawilżanie skóry, ochrona oraz bardzo delikatne kojenie pieczenia, podrażnień czy też swędzenia lub bólu To podstawowe środki, wykorzystywane przez chorych na atopowe zapalenie skóry.

Atopowe zapalenie skóry wymusza przestrzeganie określonych zasad higieny. Niewskazane jest także mycie mydłem, przebywanie w chlorowanej wodzie, gdyż może to źle wpłynąć na stan skóry chorego. Ważna ochrona przed słońcem, ale także wiatrem i mrozem.