Jest 147 produktów.

Pokazano 1-24 z 147 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny bólu gardła

Ból gardła to dolegliwość, która zazwyczaj spowodowana jest zapaleniem błony śluzowej gardła wywołaną przez wirusy lub bakterie. Może towarzyszyć mu ból przy przełykaniu, uczucie pieczenia, kłucie i drapanie.

Jego objawem są często infekcje bakteryjne i wirusowe, które mogą powodować ostry ból gardła. Nie należy bagatelizować żadnych dolegliwości, ponieważ nieleczona infekcja gardła może prowadzić do groźnych powikłań, nawet chorób serca, nerek i stawów. Ból gardła potrafi znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie i pracę, a także pogorszyć samopoczucie. Nie jest to nic przyjemnego, dlatego zawsze należy szukać najskuteczniejszego preparatu. 

Leki na ból gardła

Ból gardła można złagodzić, a także skrócić jego występowanie. Wybierając preparat na ból gardła należy kierować się tym by wspomagał leczenie stanów zapalnych gardła, migdałków oraz zapalenia błony śluzowej gardła i jamy ustnej. Ponadto powinien działać przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, hamować rozwój infekcji gardła, a także zapobiegać pojawieniu się nieprzyjemnych objawów bólowych. Na ból gardła znajdziemy preparaty w formie:

- areozoli i sprayu do gardła,

- pastylek i tabletek do ssania,

- syropów na ból gardła,

- płynów do płukania gardła.