> Dla niego>Zdrowie>Wspomaganie płodności u mężczyzn

Kategorie

Najczęściej kupowane

Problemy z płodnością są obecnie rozpatrywane jako jedna z chorób cywilizacyjnych, ponieważ dotyka nawet co piątą parę starającą się o dziecko. Należy odróżnić niepłodność, czyli tymczasowy problem z płodnością, który można rozwiązać, np. lekami na płodność, od całkowitej bezpłodności, która jest stanem trwałym.

Kogo dotyczy niepłodność? Problem mężczyzn i kobiet

Problemy z płodnością dotyczą wielu ludzi w każdym wieku, ale prawdopodobieństwo zmagania się z nimi wzrasta razem z wiekiem, szczególnie często odnotowuje się je zwłaszcza po 40 roku życia. Statystycznie niepłodność dotyczy w równym stopniu kobiet i mężczyzn, z różnych przyczyn, natomiast zdarzają się i sytuacje, kiedy nie da się wskazać przyczyny trudności w poczęciu dziecka. Z przyczyn możliwych do zdiagnozowania u kobiet najczęściej są to:

  • endometrioza,
  • zaburzenia owulacji,
  • uszkodzenia jajowodów,
  • zaburzenia czynności jajników.

Diagnozowanie płodności u mężczyzn najczęściej skupia się na badaniu nasienia. Przyczyną niepłodności może być niewystarczająca ilość lub ruchliwość plemników czy ich nieprawidłowa budowa. W niektórych przypadkach już wspomaganie płodności u mężczyzn na własną rękę (np. za pomocą FertilMan PLUS) może przynieść pozytywne rezultaty lub stanowić dobre wsparcie późniejszego leczenia.

Preparaty na płodność dla mężczyzn - kiedy je stosować?

Leki na płodność dla mężczyzn bez recepty dostępne w aptece mogą być przyjmowane jako profilaktyka przed i w trakcie starania się o dziecko lub jako wspomaganie innych terapii po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Leki dla mężczyzn na płodność przede wszystkim skupiają się na wzmocnieniu składu nasienia (FertilMan czy Parenton), aby ułatwić zapłodnienie komórki jajowej, natomiast preparaty na płodność dla kobiet zawierają składniki wspierające cały układ rozrodczy (FertilWoman PLUS).

Wspomaganie płodności u mężczyzn 

W kategorii 4 produków.
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów