Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 24,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Do czego służą gryzaki?

Gryzaki są podawane dla dzieciom, które zaczynają ząbkować. Zazwyczaj potrzebne są już 4. miesiąca życia dziecka. Jednak należy się wyposażyć w niego gdy zauważymy pierwsze symptomy mogące zwiastować rozpoczęcie ząbkowania. 

Gryzak będzie koił ból dziąseł, uspokajał, a przy okazji wesprze rozwój koordynacji ruchowej oraz motorykę małą dziecka. Dzięki gryzakom dzieci szybciej poznają otaczający świat za pomocą kilku zmysłów naraz. Uaktywnia się przede wszystkim zmysł dotyku, smaku, ale również wzroku.

Jakie gryzaki wybierać?

Wybierając gryzak musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim musi być wykonany z bezpiecznego tworzywa, nie może zawierać małych, niestabilnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć, a także powinien być łatwy w czyszczeniu. Do wyboru mamy:

- gryzaki miękkie - wykonane z silikonu lub naturalnego kauczuku. Odpowiednia faktura, pomaga masować dziąsła, a one często wyposażone w wypustki, których zadaniem jest dodatkowo masować bolące i napuchnięte dziąsła, co doskonale uśmierza ból.

- gryzaki twarde - wykonane są z drewna lub z twardego plastiku. Działają na bardzo podobnej zasadzie co gryzaki miękkie. Na ich powierzchni również znajduje się szereg wypustek, które mają masować dziąsła i przynosić ulgę w bólu.

Należy zacząć od gryzaka miękkiego, stopniowo zmieniając na coraz twardszy materiał. Jeśli gryzienie miękkiego gryzaka staje się łatwe dla dziecka, oznacza to czas na zmianę.