Filtruj według

Cena

Cena

  • 41,00 zł - 42,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Wpływ chemioterapii i radioterapii na skórę?

Chemioterapia jest metodą leczenia nowotworów za pomocą określonych związków chemicznych wykazujących działanie niszczące w stosunku do komórek nowotworowych. Natomiast radioterapia polega na wykorzystaniu promieniowania jonizującego do niszczenia komórek w guzie nowotworowym i przerzutach.

Skóra po chemioterapii i radioterapii musi być traktowana w sposób szczególny i indywidualny. Leczenie przeciwnowotworowe bardzo niszczy skórę – staje się ona zaczerwieniona, przesuszona, nierzadko z licznymi zmianami zapalnymi. Skóra osób leczących się cytostatykami często łuszczy się, jest obrzęknięta i tkliwa.

Jak postępować po chemioterapii i radioterapii?

Zarówno chemioterapia, jak i radioterapia powodują, że skóra staje się nadwrażliwa, a także podatna na podrażnienia i uszkodzenia. Należy wtedy zapewnić jej optymalny poziom nawilżenia oraz wspomóc procesy regeneracyjne. 

W tym celu należy sięgnąć po specjalistyczne, specjalnie do tego przeznaczone preparaty pielęgnacyjne. Zazwyczaj się to Dostępne kremy i balsamy, oliwki, opracowane w taki sposób, by skutecznie poprawiać stan naświetlanych komórek skóry.