Jest 195 produktów.

Pokazano 1-24 z 195 pozycji

Aktywne filtry

Jak działa układ nerwowy?

Układ nerwowy jest najważniejszym i najbardziej skomplikowanym układem w organizmie człowieka. Odpowiada za regulowanie pracy wszystkich pozostałych układów oraz składających się na nie narządów.

Rozregulowany układ nerwowy może powodować wiele schorzeń oraz dolegliwości. Stresu, życie w ciągłym biegu, niezbilansowana diety, źle wpływa na układ nerwowy. Diagnozowanie chorób układu nerwowego jest trudna, a leczenie bardzo długotrwałe i niestety może okazać się nieskuteczne. Do takich schorzeń zaliczamy m.in. bezsenność, chroniczny stres, depresja, spadek nastroju czy permanentne zmęczenie. Dlatego należy dbać o swój układ nerwowy.

Leki i suplementy na układ nerwowy

Suplementy oraz leki bez recepty mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowego stanu układu nerwowego. Jednak trzeba do nich dostosować również dietę oraz spokojny trybu życia. 

Stosując preparaty na układ nerwowy, można dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych do organizmu, które pozytywnie wpłyną na sen, samopoczucie oraz stan emocjonalny.

Leczenie chorób i dolegliwości układu nerwowego powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem lub specjalistom. Suplementy można przyjmować jedynie w celach profilaktycznych lub w celu wspierania leczenia farmakologicznego. Takie środki występują w postaci syropów, tabletek, kapsułek czy olejków.