Filtruj według

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 55,00 zł

Producent

Producent

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości witaminy K

Witamina K ma działanie przeciwkrwotoczne, ponieważ jest niezbędna do tworzenia czynników krzepnięcia krwi. Witamina ta bierze również udział w metabolizmie tkanki kostnej i przemianach wapnia. Zatem pomaga zachować zdrowe kości, dzięki czemu są one bardziej odporne na uszkodzenia. 

Objawy niedoboru witaminy K w organizmie to między innymi: długie gojenie się ran, słaba krzepliwość krwi oraz sińce występujące nawet po delikatnym uderzeniu.

Suplementacja witaminy K

Witamina K pełni szereg ważnych funkcji. Możemy ją dostarczyć do organizmu poprzez odpowiednią dietę. Witaminę K znajdziemy w zielonych warzywach takich jak szpinak i brokuł. Jednak to może okazać się niewystarczające by uzupełnić występujące niedobory. Wtedy należy wdrożyć odpowiednie suplementy diety, bogate w tę substancję. 

Preparaty z witaminą K, znajdziemy w formie tabletek, kapsułek oraz proszku do sporządzania zawiesiny doustnej, o łatwej przyswajalności. Warto przed rozpoczęciem suplementacji, skontaktować się z lekarzem i postępować z jego zaleceniami. Przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowania na witaminę K, dla dzieci wynosi 1 mg, a dla osoby dorosłej 4 mg.