Filtruj według

Cena

Cena

  • 67,00 zł - 68,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Potrzeby dzieci zbyt wcześnie urodzonych 

Wcześniaki mają szczególne wymagania jeśli chodzi o żywienie dziecka. Dzieci przedwcześnie urodzone zazwyczaj mają niższa wagę niż dzieci urodzone w terminie. Niektóre mogą ważyć zaledwie 400 gram i wymagają specjalnej diety, która pomoże im w walce z wcześniactwem. Zdarza się też, że kobieta, która rodzi już w 5 miesiącu, nie jest w stanie karmić swojego dziecka piersią, ponieważ ma niewystarczającą ilość pokarmu lub nastąpił jego zanik w wyniku stresu wywołanego zbyt wczesnym porodem.  

W przypadku karmienia wcześniaków ważne jest zapisywanie częstości podania pokarmu oraz ustawiczna kontrola masy ciała dziecka. Pomoże to ocenić jego wzrost i rozwój. 

Mleko dla wcześniaków

Dla dzieci przedwcześnie urodzonych oprócz mleka matki można podawać specjalne mleko dla wcześniaków, zdarza się, że jest ono oznaczone na opakowanie cyfrą 0. Tego typu mleka stosuje się u dzieci przedwcześnie urodzonych z małą masą urodzeniową. Zazwyczaj preparaty te są bardziej kaloryczne, a także zawierają więcej białka, witamin i soli mineralnych, w tym żelazo.

Należy go podawać dziecku zgodnie z zaleceniami lekarzy. Taka mieszanka żywieniowa, nie tylko wspiera prawidłowy wzrost, ale również zawiera istotne składniki odżywcze i wysoki stosunek białka do energii.