Jest 113 produktów.

Pokazano 1-24 z 113 pozycji

Aktywne filtry

Jak poradzić sobie z żylakami?

Żylaki są niebezpieczne dla zdrowia, jednak stanowią również problem natury estetycznej. Zaniedbanie i zapomniane, szybko się rozwijają i są zdecydowanie trudniejsze do wyleczenia. Zazwyczaj zaczyna się od zwykłego bólu nóg, którym następnie towarzyszy uczucia ich ciężkości, pieczenia i puchnięcia. Choroba postępuje najczęściej wiele lat, podczas których żyły coraz bardziej się rozszerzają i pojawiają się na nich wybrzuszenia, zmieniające się stopniowo w mocno widoczne żylaki.

Najczęściej leki na żylaki można spotkać w formie kremów, maści i żelów, ale zdarzają się także tabletki. Ich działanie skupia się na tym, że zmniejszają one przepuszczalność małych naczyń krwionośnych oraz ich podatność na pękanie i stany zapalne, dzięki temu żylaki stają się mniej widoczne.

Co na obrzęk nóg?

Zaburzenia krążenia żylnego kończyn dolnych powoduje obrzęk nóg. W tej sytuacji można sięgnąć po leki o działaniu przeciwobrzękowym oraz przeciwzapalnym. Zawarte w nich substancje czynne usprawniają krążenie i podnoszą wytrzymałość układu naczyń włosowatych. Dzięki temu poprawiają komfort codziennego życia, gdyż zmniejsza się obrzęk oraz uczucie ciężkości nóg. 

Wato sięgać po preparaty, które w składzie zawierają też witaminy i minerały, dobre dla funkcjonowanie całego organizmu.