Jest 69 produktów.

Pokazano 1-24 z 69 pozycji

Aktywne filtry

Pielęgnacja zębów i jamy ustnej u dzieci

Pielęgnacja i mycie zębów u dziecka powinno odbywać się dwa razy dziennie. Dokładne szczotkowanie należy w wykonywa okrężnymi ruchami po zewnętrznej powierzchni zębów, a następnie powierzchnie wewnętrzną. Nie należy skupiać się na samym myciu zębów, konieczna jest też odpowiednia higiena jamy ustnej, a dokładnie czyszczenie wewnętrznej strony policzków, podniebienia i języka. Jest to niezmiernie ważny, gdyż tam również zagnieżdżają się liczne bakterie. Te strefy należy czyścić ruchami wymiatającymi.

Jakie produkty stosować do pielęgnacji jamy ustnej?

O higienę jamy ustnej dziecka należy dbać już od pierwszych dni jego życia. W pierwszych miesiącach życia dziecka należy zadbać o czystość dziąseł. Można to zrobić za pomocą mokrego gazika lub miękkiej, silikonowej szczoteczki, nakładanej na palec. Tylko przy pomocy wody można usunąć zanieczyszczenia i bakterie. 

Starsze dzieci mogą już same dbać o czystość swoich zębów i jamy ustnej. Dla nich najlepiej sprawdzą się kolorowe szczoteczki, z wizerunkiem postaci z ulubionych bajek oraz pasty do zębów bez fluoru lub z jej niską ilością. Dobrze by była również smak pasty był dostosowany do preferencji dziecka, wtedy będzie ono chętniej wykonywało tę czynność. Na rynku dostępnych jest wiele past dla dzieci, o słodkim, owocowym smaku.