Jest 30 produktów.

Pokazano 1-24 z 30 pozycji

Aktywne filtry

Objawy infekcji pochwy

Spośród infekcji narządów intymnych kobiety najczęściej występuje grzybica pochwy. Jest ona stosunkowo łatwa do rozpoznania. Objawia się tym, że w pochwie pojawia się charakterystyczny białawy, grudkowaty nalot, a także zaczerwienie, świąd oraz pieczenie. Upławy są objawem fizjologicznym i zmieniają się w zależności od fazy cyklu miesięcznego, jednak jakiekolwiek odstępstwa w tej kwestii sugerują, że mogło dojść do zakażenia. Podczas infekcji często występuje nieprzyjemny zapach z pochwy. 

Pojawienie się infekcji pochwy może świadczyć o zachwianej naturalnej florze bakteryjnej. Często spowodowane jest to antybiotykoterapią, jednak może być też przenoszone drogą płciową.

Preparaty do ochrony okolic intymnych

Zdrowie intymne kobiet pomogą zapewnić różnego rodzaju żele dopochwowe, kremy z probiotykami, a także suplementy diety zawierające liofilizaty drobnoustrojów szczepów Candida. Są one dla kobiet w różnym wieku. Pomagają one utrzymać fizjologiczne, kwaśne pH, zapewniając naturalną ochronę okolic intymnych przed rozwojem niekorzystnych bakterii, a także chronią przed podrażnieniami. 

Większość leków na grzybicę pochwy skupia się z jednej strony na tym, by zlikwidować drożdżaki wywołujące tę chorobę, a z drugiej, by wspomóc organizm w naturalnej walce z infekcją, co wiąże się między innymi z odbudową mikroflory bakteryjnej w pochwie. Takie preparaty najczęściej występują w formie czopków dopochwowych.