Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 10,00 zł

Producent

Producent

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości podkładów poporodowych

Podkłady poporodowe to jeden z podstawowych akcesoriów higienicznych przeznaczonych dla mam, które przechodzą przez okres połogu. W tym czasie organizm pozbywa się wszystkich zalegających wydzielin, a podkłady poporodowe, pozwolą zachować czystość i zapewnią komfort, a także odpowiednio zabezpieczą. Podkłady poporodowe są większe i chłonniejsze niż zwykłe podpaski.

Podkłady poporodowe skutecznie wchłaniają wilgoć i chronią bieliznę przed zabrudzeniami. Są przyjazne dla skóry i zapewniają swobodną cyrkulację powietrza. W czasie połogu nie zaleca się stosowanie zwykłych podpasek dlatego, że mają one foliowy, nieoddychający spód, zatem ich stosowanie może prowadzić do stanu zapalnego. Natomiast podkłady zapobiegając infekcjom i stanom zapalnym, gdyż zamieszczony w nich wkład celulozowy pokryty jest delikatną włókniną, która zapewnia wysoką chłonność.

Higieniczne podkłady poporodowe mają także samoprzylepne paski, dzięki którym utrzymują się na miejscu, nawet podczas wzmożonej aktywności fizycznej. 

Jakie podkłady poporodowe wybrać?

Aby podkłady poporodowe dobrze wchłaniały płyny, muszą mieć w środku specjalny wkład z celulozy albo żelu. Podkłady poporodowe powinny być wykonane z „oddychających” materiałów, ponieważ wilgoć przyczynia się do odparzeń skóry. Warto też wiedzieć, że produkty „nieoddychające” sprzyjają namnażaniu się bakterii. Zatem przy zakupie podkładów poporodowych należy zwrócić uwagę na:

- wielkość wkładów,

- stopień chłonności

- materiał, 

- stabilizatory (paski samoprzylepne)

- kształt.