Kategorie

Najczęściej kupowane

Prezerwatywy to jedna z najczęściej wybieranych metod antykoncepcji - nic dziwnego: są łatwo dostępne (można zakupić je niemal w każdym sklepie, drogerii czy aptece, także tych internetowych), a stosunkowo niska cena oraz szeroki wybór produktów zachęcają do ich stosowania. Największym zaufaniem cieszą się prezerwatywy Durex, szczególnie Durex Classic - warto więc zwrócić uwagę na tę markę podczas wyboru.

Prezerwatywy - jakie są rodzaje?

Wśród prezerwatyw można wyróżnić przede wszystkimi podział ze względu na tworzywo, z jakiego są zrobione, oraz dodatkowe funkcje.

 • Prezerwatywy lateksowe.

  Ten materiał uzyskany z naturalnego kauczuku jest nieprzepuszczalny i najbardziej elastyczny, co czyni go najbezpieczniejszym i maksymalnie ogranicza ryzyko pęknięcia czy uszkodzenia (szczególnie seria Durex Extra Safe). Sporą wadą natomiast jest to, że wiele osób (zarówno mężczyzn, jak i kobiet) może mieć na ten materiał uczulenie, dlatego koniecznie trzeba mieć to na uwadze. Dodatkowo grubszy materiał może zmniejszać wrażenia podczas stosunku, ale jest to kwestią indywidualną.

 • Prezerwatywy z polizoprenu lub syntetycznej żywicy.

  Dzięki alternatywnemu materiałowi ten rodzaj prezerwatyw jest odpowiedni dla osób mających uczulenie na lateks. Tworzywo pozwala na uzyskanie znacznie cieńszego produktu, dzięki czemu fizyczne doznania przypominają te naturalne.

 • Prezerwatywy nawilżane.

  Istnieje wiele produktów, np. Durex Invisible dodatkowo nawilżane, które są pokryte dodatkowym lubrykantem, który zwiększa obustronną przyjemność ze stosunku i eliminuje ryzyko otarć.

 • Prezerwatywy wzbogacające wrażenia.

  Mogą to być doznania smakowe (na rynku można znaleźć wiele smaków do wyboru, ale uwaga: nie wszystkie nadają się do każdego rodzaju stosunku), wizualne - poprzez wprowadzenie koloru, a także fizyczne - istnieją prezerwatywy chłodzące lub rozgrzewające oraz o wzbogaconej w prążki czy wypustki w fakturze, np. Durex Pleasuremax.

Cel numer jeden stosowania prezerwatyw Durex: bezpieczeństwo

Pamiętaj, że bezpieczeństwo podczas stosunku to nie tylko ochrona przed nieplanowaną ciążą. Stosowanie prezerwatywy podczas seksu to ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, o których partner (nawet stały!) może nie wiedzieć. Stosuj się do zasad bezpieczeństwa oraz czytaj zalecenia producenta prezerwatyw dla pełnej ochrony.

Prezerwatywy 

W kategorii 27 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 27 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 27 produktów