Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 78,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Aktywne filtry

Jak dbać o włosy?

Dla wielu kobiet, jak i mężczyzn wygląd włosów jest niezwykle istotny. Zdrowe i piękne włosy kojarzona jest z nienagannym wyglądem, a ich zła kondycja lub utrata może okazać się ogromnym problemem, który jest w stanie znacznie obniżyć samocenę wpędzić w niemałe kompleksy. Męskie włosy także w pewnym stopniu różnią się od kobiecych. Mężczyźni bardzo często zmagają się z łysieniem androgenowym, który związany jest z hormonami. 

Inaczej sytuacja wygląda u kobiet, które często narażają swoje włosy. Panie regularnie poddają je wymagającym zabiegom, takim jak farbowanie, prostowanie, karbowanie czy modelowanie lokówką. Niestety takie traktowanie nie wpływa pozytywnie na włosy.

Ponadto kondycja włosów może odzwierciedlać ogólny stan organizmu, a nagłe pogorszenie wyglądu włosów może zwiastować początki niektórych chorób. 

Suplementy poprawiające wygląd włosów

Wygląd i kondycja włosów zależą od bardzo wielu czynników: hormonów, diety, stresu, problemów zdrowotnych czy warunków atmosferycznych.  Przy wyborze preparatów do włosów bardzo ważne jest zapoznanie się ze składem. Od niego bowiem zależy, czy produkt będzie skuteczny.

Powinny się tam znaleźć witaminy o działaniu pobudzającym, w tym biotyna która pomaga zachować zdrowe włosy, minerały takie jak: cynku, krzemu, żelaza, ponieważ zapobiegają łamliwości, matowieniu włosów i nadają im blasku. Ponadto powinny zawierać też ekstrakty roślinne stymulujące prawidłowe funkcjonowanie komórek, niezbędne kwasy tłuszczowe, które uodparniają włosy na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.