Jest 73 produktów.

Pokazano 1-24 z 73 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego suplementować magnez?

Magnez odgrywa istotną rolę między innymi w procesie skurczu mięśni, przenoszenia i magazynowania energii, a także ma korzystny wpływ na pracę układu nerwowego. Niedobory tego pierwiastka mogą przyczyniać się do zaburzeń przemian energetycznych komórek oraz do zmniejszenia stabilności płytek krwi.

Długotrwały niedobór magnezu powoduje szereg objawów, jest to między innymi osłabienie, zmęczenie, ból i zawroty głowy oraz skurcze mięśni.

Jaki magnez jest najlepszy?

Suplementy diety z magnezem są w szczególności polecane osobom narażonym na niedobory tego pierwiastka, które są spowodowane niewłaściwym odżywianiem, stresem. Powinien być też stosowany w okresie intensywnej pracy umysłowej i fizycznej.

Większość dostępnych na rynku preparatów magnezowych to suplementy diety. Są one przeznaczone dla osób zdrowych narażonych na niedobory pokarmowe, a ich zadaniem jest uzupełnianie tego składnika w diecie.

Natomiast preparaty magnezowe mające status leku, powinny być stosowane przez osoby, które mają symptomy niedoboru magnezu w organizmie, a także tych którzy ze względu na różne problemy zdrowotne otrzymali takie zalecenie od lekarza.