Kategorie

Najczęściej kupowane

Jednym z najczęściej suplementowanych minerałów jest właśnie magnez. Często cierpimy na jego niedobory szczególnie w przypadkach, gdy nie odżywiamy się w sposób zbilansowany lub pijemy za mało (jakościowo bądź ilościowo). Czasem jednak zdarza się, że nawet przy właściwej diecie występują niedobory, przez które możesz odczuwać pogorszenie samopoczucia. Jak skutecznie suplementować magnez?

Jakie formy magnezu warto przyjmować?

  • magnez + witamina B6 - to połączenie szczególnie polecane osobom, którym zależy na poprawie samopoczucia i wzmocnieniu efektu działania samego magnezu. Oba składniki przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia, poprawy funkcjonowania układu nerwowego, a magnez dodatkowo wzmacnia pracę mięśni. Codzienną dietę uzupełnisz o dodatkową dawkę witaminy B6 i magnezu dzięki takim preparatom jak Magnez B6 Optimal czy Doppelherz Aktiv Magnez B6 Forte.
  • magnez + potas - taki miks sprawdzi się idealnie u osób cierpiących na silne skurcze i uprawiających sport. Warto też pamiętać, że oba pierwiastki oddziałują na siebie nawzajem, a niedobór potasu może upośledzać wchłanianie magnezu. Dlatego środki łączące te dwa składniki, takie jak Asparaginian magnezu i potasu, w wielu przypadkach mogą okazać się potrzebne. 
  • chelat magnezu - wysoko przyswajalne formy magnezu, takie jak jego chelat, który znajdziesz np. w Olimp Chela Mag B6, to magnez nowej generacji, które efekty będą dużo szybsze, większe i trwalsze niż wielu innych form magnezu. 
  • cytrynian magnezu - wysoko wchłanialny cytrynian magnezu znajdziesz np. w produkcie MyVita Magnez. Pomaga utrzymać równowagę elektrolitową i wzmacnia metabolizm energetyczny, a przy tym cechuje go bardzo wysoka przyswajalność.

Magnez tylko w tabletkach?

Czy dobry magnez to lek tylko w tabletkach? Niekoniecznie! Magnez współcześnie znajdziesz niemal we wszystkich aptekach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, i to pod różnymi postaciami. Dla tych, którzy nie przepadają za formą tabletek czy kapsułek znajdą się suplementy i leki pozwalające na rozpuszczenie w wodzie (np. proszek czy musujące pastylki), a dla najmłodszych nawet żelki, takie jak Magmisie z cytrynianem magnezu w 4 różnych smakach (pomarańczowy, cytrynowy, malinowy i o smaku owoców leśnych) z dodatkiem witaminy B6. W końcu który maluch oprze się smacznym, kolorowym żelkom w kształcie niedźwiadków?

Magnez 

W kategorii 28 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 28 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 28 produktów