Filtruj według

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 31,00 zł

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Jak prawidłowo przechowywać mleko?

Zarówno mleko modyfikowane, jak i mleko mamy wymaga odpowiedniego przechowywania.

Mleko w proszku należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, aby na długo zachowało swój stan. Aby uniknąć degradacji składników odżywczych mleka modyfikowanego powinno przebywać w temperaturze od 5 do 25°C i niskiej wilgotności. Suchego proszku nie należy przechowywać w lodówce. Aby mieszanka nie utraciła swoich funkcji odżywczych powinna być zużyta w ciągu 30 dni. 

Natomiast świeżo odciągnięty pokarm może być przechowywany w lodówce do 6 dni w temperaturze od 2°C do 4°C. Takie mleko można też zamrozić, a po całkowitym rozmrożeniu mleko można przechowywać w temperaturze pokojowej przez maksymalnie dwie godziny lub w lodówce nie dłużej niż przez 24 godziny.

W czym przechowywać mleko?

Pokarm matki należy przechowywać w czystych butelkach lub torebkach wykonanych z materiałów niezawierających BPA. Możemy wykorzystać szklane butelki lub przezroczyste plastikowe pojemniki z twardymi ściankami. Powinny być one dostosowane do przechowywania mleka matki w lodówce lub mrożenia go. Decydując się na zakup takich pojemników należy sprawdzić czy spełniają one wszelkie normy jakości i bezpieczeństwa. 

Natomiast pojemniki na mleko modyfikowane doskonale sprawdzą się w podróży lub na spacerze. Posiadają one wygodne do aplikacji dozownik oraz pokrywki, która zapobiegają przypadkowemu rozsypaniu się zawartości.