Filtruj według

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 60,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Kiedy pojawiają się siwe włosy u mężczyzn?

Mężczyźni zaczynają siwieć dużo wcześniej niż kobiety, a jest to zależne od kilku czynników. Po pierwsze, od genetyki, czyli dziedziczenia, zazwyczaj pierwsze siwe włosy mogą się pojawić u mężczyzn w wieku między 30 a 35 lat. Po drugie, tempo pojawiania się siwych włosów jest różne u różnych osób - niektórzy mężczyźni mogą zachować ciemne włosy do późnego wieku, podczas gdy u innych proces siwienia może być znacznie szybszy. Po trzecie, siwienie włosów jest naturalnym skutkiem starzenia się organizmu, związanym z utratą melaniny, która nadaje kolor włosom, ale może być także związana z hormonami, stresem oraz środowiskiem.

Czym są odsiwiacze do włosów?

Odsiwiacze do włosów to specjalistyczne produkty, który w prosty sposób przywraca włosom ich naturalny kolor. W składzie każdego kosmetyku znajdują się prekursory melaniny. To substancje, które przenikają do wnętrza włosa i reagując z tlenem, tworzą pigmenty identyczne z naturalnym odcieniem. Odsiwiacze działają bardzo dyskretnie, gdyż tuszuje siwiznę, a jednocześnie nie pozostawia na głowie efektu sztucznej koloryzacji. Preparat stopniowo odbudowuje pigment w kolorze włosów. Cały ten proces zajmuje najczęściej około trzy 3 dni. Przez ten czas włosy ciemnieją i przybierają swój naturalny odcień. .

Na rynku dostępnych jest wiele różnych odsiwiaczy, a ich skuteczność może się różnić w zależności od produktu i indywidualnych potrzeb.