Filtruj według

Cena

Cena

  • 36,00 zł - 37,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Jakie ręczniki dla dziecka?

Wrażliwa skóra niemowląt wymaga specjalnego traktowania. Dlatego powinniśmy też wyposażyć się w specjalnie dla nich przeznaczone ręczniki i okrycia kąpielowe.

Przy wyborze ręcznika bardzo ważny jest jego rozmiar. Najbardziej optymalne rozmiary ręczników to 85x85 lub 100x100 cm. Takie rozmiary spokojnie posłużą dziecku, aż do wieku przedszkolnego. Będą również świetnym rozwiązaniem do okrycia dziecka na plaży czy na basenie.

Ręczniki dla dzieci powinien być wykonywane z naturalnej, bawełnianej przędzy lub włókna bambusowego. Musi być miękki i przyjemny w dotyku, dzięki temu nie będzie podrażniała skóry dziecka. Należy pamiętać aby wybierać ręczniki z materiałów, które przede wszystkim są chłonne. 

Z racji tego, że kąpiel powinna odbywać się codziennie, najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzyć się w minimum dwa lub trzy ręczniki kąpielowe.

Jakich ręczników unikać?

Przede wszystkim należy unikaj ręczników i okryć wykonanych ze sztucznych materiałów. Ważne jest aby dokładnie sprawdzać skład podczas wybierania ręcznika dla dziecka.

Nie należy też kupować ręcznika o zbyt niskiej gramaturze. Ręcznik o gramaturze poniżesz 400  gramów, nie jest odpowiedni dla dziecka. Nie będzie dawał dziecku ciepła, a także nie będzie wchłaniał wody. Im większa gramatura, tym lepie. Idealny ręczniki dla dzieci to 450 -500 gramów. Produkty o tej grubości będzie dobrze chłonąć wodę, przy równoczesnej miękkości i trwałości.