Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 55,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 39 produktów.

Pokazano 1-24 z 39 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny wrzodów, zgagi i refluksu

Wrzody żołądka to dosyć popularna dolegliwość, której jedną z głównych przyczyn jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori. Istotną rolę w przypadku tego schorzenia układu pokarmowego odgrywa odpowiednia dieta.

Natomiast przyczyną zgagi jest cofanie się nadtrawionych treści pokarmowych i soku żołądkowego z żołądka do przełyku. Zgaga jest zatem głównym objawem choroby refluksowej przełyku. Jej typowe objawy to pieczenie w mostku przysercowym i nadbrzuszu oraz uczucie palenia w przełyku

Najczęstszą przyczyną refluksu jest niedomykanie się dolnego zwieracza żołądka. Znajduje się on na wejściu do żołądka. Podczas przełykania pokarmu, mięsień ten na kilka sekund się rozluźnia i po tym czasie powinien znowu się zacisnąć.

Jak leczyć wrzody żołądka, zgagę i refluks?

Osoby, które zmagającym się z chorobą wrzodową, krótkotrwałymi objawami refluksu żołądkowo-przełykowego oraz zgagą powinny stosować preparaty hamujące wydzielanie soku żołądkowego i poprawiające perystaltykę jelit.

Najlepsze będą leki zawierające w składzie węglan wapnia, wodorotlenek glinu, omeprazol oraz symetykon. Pozwolą one skutecznie łagodzą nieprzyjemne objawy układu pokarmowego, zmniejszając przy tym uszkadzające działanie kwasu solnego na błonę śluzową żołądka. 

Poza lekami warto stosować roślinne suplementy diety z lnem oraz korzeniem lukrecji. Wspomogą one zdrowie układu trawiennego i utrzymanie prawidłowej wagi. Ponadto preparaty na bazie ziół stanowią bogate źródło błonnika pokarmowego oraz substancji ślazowych, powlekających przewód pokarmowy.