Filtruj według

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 45,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Podwyższony poziom cukru we krwi

Hiperglikemia czyli podwyższony poziom glukozy we krwi, to charakterystyczny objaw cukrzycy. Wynika ona z zaburzenia produkcji lub działania insuliny czyli hormonu wydzielanego przez trzustkę. Do odczuwalnych symptomów cukrzycy zaliczają się także: wysokie stężenie cukru we krwi, wzmożone pragnienie oraz potrzeba częstego oddawania moczu. Dlatego diabetycy powinni ściśle przestrzegać zaleconej przez lekarza diety.

Osoby chore na cukrzycę muszą być pod nadzorem lekarza i stosować zalecone przez niego środki farmakologiczne, a do ich codziennych obowiązków należy kontrolowanie poziomu glukozy we krwi.

Preparaty regulujące poziom cukru 

Podstawowym elementem łagodzenia objawów cukrzycy jest dobrze skonstruowana dieta i aktywność fizyczna. Ponadto na rynku farmaceutycznym istnieje szereg produktów przeznaczonych dla diabetyków. Jednym z takich suplementów jest herbata dla diabetyków. W ich składzie powinny się znaleźć skład zioła takie jak mniszek, ziele pokrzywy czy wysuszone i rozdrobnione owocnie fasoli. Wiele herbatek dla cukrzyków bazuje na morwie białej. 

Dobrze sprawdzają się też suplementy diety w formie tabletek i kapsułek oraz ziół dla diabetyków. Produkty te stosuje się w celu uzupełnienia codziennej diety szczególnie u osób kontrolujących poziom cukru we krwi. W ich składzie znajdziemy nasiona kozieradki pospolitej, która wspomaga ochronę immunologiczną, liście pokrzywy zwyczajnej, miętę, szałwię lekarską