Filtruj według

Cena

Cena

  • 23,00 zł - 24,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Co zrobić aby ograniczyć wypadanie włosów u mężczyzn?

Aby skuteczniej zapobiegać wypadaniu włosów u mężczyzn, należy odkryć jego przyczyny – samodzielnie lub z pomocą eksperta (trychologa). Łysienie u mężczyzn jest najczęściej dziedziczne, a genów nie da się oszukać. Jednak na wzmożone wypadanie włosów często wpływa też nadmierny stres, niedobór witamin i minerałów, niewłaściwa pielęgnacja włosów i zaburzenia hormonalne.

Choć nie można bezpośrednio wpływać na geny i dziedziczone skłonności, zaleca się redukcję stresu, wdrożenie zrównoważonej i zdrowej diety oraz włączenie do codziennej pielęgnacji specjalistycznych produktów hamujących wypadanie włosów i stymulujących porost włosów u mężczyzn, aby reaktywować mieszki włosowe.

Suplementy przeciw wypadaniu włosów 

Suplementy przeciw wypadaniu włosów powinny zawierać składniki, które pomagają w poprawie zdrowia włosów i redukcji ich utraty. Przede wszystkim powinna to być:

  • biotyna - która pomaga w produkcji keratyny, która jest podstawowym składnikiem włosów,
  • witamina D – gdyż jest istotna wpływa na włosów oraz skórę, 
  • witaminy z grupy B (takie jak witamina B5 i witamina B6) - odgrywają ważną rolę w zdrowiu włosów i skóry,
  • składniki mineralne, takie jak cynk, żelazo, miedź i selen - są niezbędne dla zdrowych włosów,
  • aminokwasy, zwłaszcza L-cysteina i L-metionina - są budulcem białek, w tym keratyny, zatem mogą pomóc w wzmocnieniu włosów i zapobieganiu ich wypadaniu,
  • mikroelementy, takie jak mangan, miedź i selen - mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych włosów i skóry,
  • ekstrakty roślinne takie jak: ekstrakt z palmy sabałowej lub pokrzywy - które mogą wspierać zdrowie włosów.

Należy pamiętaj, że skuteczność suplementów przeciw wypadaniu włosów może być różna dla każdej osoby, a efekty mogą się różnić w zależności od przyczyny wypadania włosów, jednak bardzo ważna jest regularność suplementacji.