Jest 127 produktów.

Pokazano 1-24 z 127 pozycji

Aktywne filtry

Układ mięśniowo-szkieletowy, co warto wiedzieć?

Mięśnie i kości wzajemnie się uzupełniają. To one tworzą budowę, podstawę ludzkiego szkieletu.

Kości chronią narządy głębiej leżące, wspierają mięśnie, a także pełnią funkcję krwiotwórczą. Natomiast wspomagają one w dużym stopniu narząd ruchu.

Bolesność i sztywnienie mięśni, zmniejszenie zakresu ruchów, a także niewłaściwe funkcjonowanie chrząstki stawowej. To jedna z dolegliwości, które wiążą się z reumatyzmem, zapaleniem stawów czy innymi schorzeniami. By móc cieszyć się zdrowymi stawami, mięśniami i kośćmi, warto stosować odpowiednie suplementy diety.

Preparaty wspomagające kości, mięśnie i stawy

Naturalnym procesem jest to, że z wiekiem układ mięśniowo-szkieletowy zostaje osłabiony. Zatem należy go wzmacniać odpowiednią dietą, aktywnością fizyczną, ale przede wszystkim lekami i suplementami, które będą korzystnie na nie oddziaływać. 

Suplementy i preparaty, które pozwalają się cieszyć zdrowymi oraz mocnymi kośćmi, ale także mięśniami oraz stawami wzbogacona są w kolagen i kwas hialuronowy. Ponadto w ich składzie znajdziemy glukozaminę i chondroitynę, które spowalniają degeneracji chrząstki stawowej oraz wpływają na wzmocnienie kości.