Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 74,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości tamponów 

Tampony są skutecznym sposobem na absorpcję krwi podczas menstruacji. Tampony są wygodne i pozwalają na wygodne i pozwalają na swobodne wykonywanie różnych aktywności, takich jak pływanie czy uprawianie sportu. Ponadto tampony mogą pomóc w kontrolowaniu nieprzyjemnego zapachu podczas menstruacji. Tampony są małe i łatwe do ukrycia, co daje większą prywatność i zapewnia dyskrecję.

Ważna jest jednak regularna wymiana tamponu co kilka godzin lub wcześniej, gdy zauważalne jest jego przepełnienie. Utrzymanie nieodpowiedniej higieny zwiększa ryzyko infekcji intymnych. 

Niektóre osoby stosujące tampony mogą doświadczyć podrażnień lub uczuleń, dlatego gdy pojawią się jakiś dyskomfort należy go wyciągnąć.

Rodzaje tamponów

Na rynku dostępne są tampony w trzech wielkościach - rozmiarach: mini (light), regular/normal i super. Można zakupić tampony z aplikatorem lub bez niego. Tampony z aplikatorem mają plastikowy lub kartonowy aplikator, który ułatwia umieszczenie tamponu. Natomiast tampony bez aplikatora są bardziej elastyczne i wymagają ich ręcznego umieszczenia. 

Tampony zazwyczaj wykonane są z bawełny, sztucznego jedwabiu lub z obu tych surowców. Obecnie popularne są też tampony probiotyczne, które zawierają unikalną kompozycję bakterii kwasu mlekowego, które są uwalniane podczas używania tego wyrobu.