Filtruj według

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 27,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Mdłości i nudności w ciąży

Według bieżących statystyk nawet 90 procent kobiet odczuwa w ciąży mdłości. Zazwyczaj mdłości rozpoczynają się w pierwszym trymestrze między 4 a 7 tygodniem ciąży, a ustępują około 14 tygodnia. Jednak u wielu kobiet trwają nawet do 22 tygodnia ciąży lub dłużej. Czasami zdarza się, że występują również w ostatnim trymestrze ciąży. Ciągłe mdłości mogą być wskazaniem do hospitalizacji.

Jeżeli mdłości występują sporadycznie można bezpieczne sobie z nimi poradzić. W aptece znajdziemy leki na mdłości i nudności w ciąży, skomponowane w taki sposób, aby były nieszkodliwe zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Co stosować na mdłości i nudności w ciąży?

W składach preparatów na nudności i mdłości dla kobiet w ciąży można znaleźć przede wszystkim ekstrakty roślinne. Świetnie sprawdza się zwłaszcza imbir, który w odpowiednich dawkach jest bezpieczny oraz wspiera funkcjonowanie układu pokarmowego. Znajdziemy w nich też witaminy z grupy B, dzięki którym dodatkowo łagodzi się uczucie zmęczenia.

Leki na mdłości i nudności znajdziemy formie tabletek oraz kropli. Należy szukać preparatów przeznaczony właśnie dla kobiet w ciąży, inne środki mogą zawierać w składzie substancje potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Przy wyborze preparatów na mdłości w ciąży warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.