Jest 32 produktów.

Pokazano 1-24 z 32 pozycji

Aktywne filtry

Jak rozpoznać ból u dziecka?

Ból to sygnał ostrzegawczy, który informuje, że w organizmie dzieje się coś złego. Im się większym, tym bardziej może utrudniać normalne funkcjonowanie. Jednak niemowlę nie jest w stanie powiedzieć co go boli. Aby nas poinformować, że coś się dzieje komunikuje się poprzez płacz. Jeśli płacz jest gwałtowny, głośny i piskliwy, jego przyczynę może stanowić ból lub oznaczać, że w organizmie dziecka dzieje się coś niepożądanego.

Na ból u najmłodszych można zastosować preparaty z ibuprofenem lub paracetamolem, w postaci syropu, kropli, bądź czopków.

Co na gorączkę dla dziecka?

Gorączka u dziecka to sygnał dla rodzica, że w jego organizmie powstał jakiś stan zapalny lub infekcja. Jednak gorączka może też wystąpić w wyniku dolegliwościach układu pokarmowego. 

Gorączkę można postarać się obniżyć naturalnymi sposobami, poprzez stosowanie zimnych okładów lub kąpieli. Jeżeli to nie przynosi efektu, a temperatura wzrasta należy podać dziecku lek obniżający gorączkę zawierający w swoim składzie paracetamol lub ibuprofen w dawce przeliczonej na masę ciała dziecka.

Jeżeli gorączka u dziecka utrzymuje się powyżej trzech dni lub jest bardzo wysoka należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Lekceważenie tych objawów może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka.