Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 33,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Pielęgnacja ciała mężczyzn

Mężczyźni powinni dbać o codzienną higienę i pielęgnację, są jednak potrzebne do tego odpowiednie kosmetyki. Wystarczy odrobina czasu i zaangażowania, a efekty będą widoczne niemalże od razu. Prawidłowa pielęgnacja oraz higiena, jest stanie znacznie wpłynąć na komfort psychiczny i samoocenę mężczyzn. Pielęgnacja ciała u mężczyzn jest istotnym elementem utrzymania zdrowej i dobrze wyglądającej skóry oraz ogólnego samopoczucia.

Mężczyzn nie lubią mieć w swoich kosmetyczkach zbyt wielu produktów. Poza tym zależy im na tym by byłe one proste w stosowaniu. Dlatego producenci starają się tworzyć produkty wielofunkcyjne takie jak: żele do mycia 2w1 – żel i szampon lub żele do mycia 3w1 - produkt do ciała, twarzy i włosów. Oprócz tego mężczyźni do ciała stosują dezodoranty, które pomagają kontrolować potliwość i zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi, a także kremy i balsamy po goleniu, ponieważ łagodzą podrażnienia skóry po goleniu, a kremy do rąk nawilżają skórę dłoni. 

Wybierając kosmetyki do ciała, mężczyźni powinni brać pod uwagę swój typ skóry oraz ewentualne problemy skórne, takie jak suchość czy wrażliwość.

Czy jest różnica między kosmetykami do ciała dla mężczyzn a kosmetykami dla kobiet?

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeznaczonych konkretnie dla mężczyzn i kobiet. Wynika to ze specyficznych potrzeby pielęgnacyjnych. Niektóre produkty, takie jak balsamy po goleniu, mogą być dostosowane do szczególnych potrzeb pielęgnacyjnych mężczyzn, takich jak zapobieganie podrażnieniom po goleniu. Zatem nie wszystkie kremy nawilżające czy kremy do twarzy, mogą być stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Należy wziąć jednak pod uwagę, że wiele kosmetyków dla mężczyzn tworzonych jest specjalnie pod ich problemy pielęgnacyjne, z którymi nie spotykają się kobiety. 

Zarówno kosmetyki dla mężczyzn i kobiet mają za zadanie utrzymać higienę i pielęgnację, jednak mają być one też wygodne i komfortowe do użytkowania. Mężczyźni preferują bardziej minimalistyczne opakowania, w stonowanych kolorach takich jak niebieski, szary czy czarny, jest to zgodny z tradycyjnymi wyobrażeniami męskości. 

Kosmetyki dla mężczyzn mają bardziej neutralne lub męskie zapachy, które są dla nich bardziej atrakcyjne. W przypadku kosmetyków dla kobiet, często eksperymentuje się z różnorodnymi aromatami i kwiatowymi nutami.