Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 37,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Jakie akcesoria są konieczne do używania inhalatora?

Aby używać inhalatora trzeba się wyposażyć w kilka koniecznych akcesoriów, jeżeli nie są one dołączone do zestawu. Należy do nich:

- maska - która jest umieszczana na twarzy i umożliwia wdychanie leku przez nos i usta,

- ustnik - To standardowe wyjście do wdychania leku z inhalatora. Pacjent musi trzymać ustnik w ustach i wdychać lek,

- pojemnik na lek – miejsce w których przechowywany jest lek, należy go umieścić w inhalatorze,

- komora inhalacyjna - może być stosowana z niektórymi inhalatorami, pomaga ona łatwiej wdychać lek, zwłaszcza jeśli pacjent ma trudności z oddychaniem, 

- wkłady lub filtry - które zapewniają bezpieczeństwo i skuteczność leczenia,

- klatka inhalacyjna - używane w niektórych inhalatorach, pomaga pacjentowi utrzymać odpowiednią odległość od inhalatora i poprawia skuteczność dostarczania leku.

Jak często należy wymieniać akcesoria do inhalatora?

Częstotliwość wymiany akcesoriów do inhalatora może być zróżnicowana i zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju inhalatora, rodzaju leku, który jest stosowany, a także od zaleceń producenta. 

Maska lub ustnik powinna być regularnie dezynfekowana lub myta, najlepiej po każdym użyciu. Natomiast częstotliwość wymiany zależeć od częstotliwości użytkowania inhalatora. 

Pojemnik na lek - niektóre pojemniki są jednorazowe i nie nadają się do ponownego użycia, podczas gdy inne można czyścić i dezynfekować przed ponownym użyciem.

Komora inhalacyjna - najczęściej jest jednorazowa i należy wymienić ją po użyciu, ale można znaleźć też komory inhalacyjne wielorazowego użytku i należy je czyścić i dezynfekować.

Klatka inhalacyjna - częstość jej wymiany zależy od jej trwałości i stanu technicznego, jeżeli jest uszkodzona, zanieczyszczona lub nie działa poprawnie, należy ją wymienić.

Regularna konserwacja i utrzymanie akcesoriów inhalatora w dobrym stanie są ważne dla skutecznego leczenia.