> Witaminy i minerały>Witamina D>Witamina D dla dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Witamina D należy do grona witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, które są niezbędne nie tylko do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu osób dorosłych, ale i niemowląt. Witamina D dla dzieci ma bardzo ważną rolę, ponieważ wspiera układ kostny, dzięki wchłanianiu wapnia w układzie pokarmowym. Rola witaminy D dla dzieci jest nieoceniona, dlatego należy pamiętać o tym już na etapie ciąży, jak i po przyjściu maluszka na świat.

Witamina D dla dzieci i niemowląt a ich rozwój 

Warto pamiętać o tym, że witamina D powinna towarzyszyć dziecku już od pierwszych chwil życia. To podstawowy budulec kości i zębów, co ma przełożenie na prawidłowy wzrost oraz rozwój naszych pociech. Jej głównym zadaniem jest mineralizacja kości oraz regulacja gospodarki wapniowo-fosforanowej. Do najczęstszych schorzeń występujących u dzieci, i wynikających z jej niedoborów, zalicza się krzywicę i osteomalację. Aby tego uniknąć, już w okresie niemowlęcym, warto podawać witaminę D regularnie. Substancję warto przyjmować również ze względu na to, że wspiera ona funkcjonowanie mięśni, układ immunologiczny i bierze udział w procesie podziału komórek. 

Stosowanie witaminy D dla dzieci

Aby nie doprowadzić do niedoborów witaminy D u dzieci, należy zadbać o to, aby stanowiła ona element codziennej diety. Jej najbogatszym źródłem pokarmowym są ryby morskie, jednak przy dużych niedoborach może okazać się to za mało. Wielu rodziców zastanawia się, jak stosować preparaty z witaminą D, i jak długo podawać je maluszkowi. Najczęściej zaleca się ich przyjmowanie od października do marca, po konsultacji z lekarzem istnieje możliwość ich stosowania również w miesiącach letnich. Zakłada się, że noworodki i wcześniaki między 0-6 miesięcy powinny przyjmować 400 IU, a między 6-12 miesiącem dawkę można zwiększyć do 600 IU. Dzieci od 1 do 10 lat, które dużo przebywają na słońcu, nie muszą suplementować witaminy D, choć jednocześnie nie powinna im ona zaszkodzić. Natomiast dzieci, które nie mają dużej styczności ze słońcem, powinny przyjmować 600-1000 IU w przeliczeniu na masę ciała.

W naszej ofercie posiadamy również preparaty dla mam i kobiet w ciąży, które dodadzą kobiecie sił i witalności.

Witamina D dla dzieci 

W kategorii 44 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 44 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 44 produktów