> Witaminy i minerały>Witamina D>Witamina D dla dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Witamina D dla dzieci i niemowląt

Warto pamiętać o tym, że witamina D powinna towarzyszyć dziecku już od pierwszych chwil życia, gdyż wpływa na funkcjonowania całego organizmu. To podstawowy budulec kości i zębów, co ma przełożenie na prawidłowy wzrost oraz rozwój. Jej głównym zadaniem jest mineralizacja kości oraz regulacja gospodarki wapniowo-fosforanowej. Niedobór witaminy D u dzieci może prowadzić do krzywicy i osteomalacji. Aby tego uniknąć należy regularnie podawać dziecku witaminę D.

Vitrum D3 1000 jm. preparat z witaminą D dla dzieci

Aby nie doprowadzić do niedoborów witaminy D u dzieci, należy zadbać o to, aby stanowiła ona element codziennej diety. Jej najbogatszym źródłem są ryby morskie, jednak podawanie witaminy D z pokarmem może okazać się niewystarczające, dlatego konieczna jest dodatkowa suplementacja. Wielu rodziców zastanawia się, jaki preparaty z witaminą D, będzie najodpowiedniejszy dla jego dziecka.

Doskonale sprawdzi się Vitrum D3 1000 jm. dostępny w wariancie 60 i 120 kapsułek. Może być podawany dzieciom już od 6 roku życia. Powinien być stosowany w celu utrzymania prawidłowego stężenia witaminy D przez dzieci i młodzież, które nie są w stanie zapewnić jej odpowiedniej ilości w organizmie.

Jest to bardzo ważne, ponieważ właściwy poziom witaminy D u dzieci przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, układu kostnego i właściwej pracy mięśni.

Witamina D dla dzieci 

W kategorii 36 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 36 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 36 produktów