Jest 36 produktów.

Pokazano 1-24 z 36 pozycji

Aktywne filtry

Wpływ witaminy D 

Witamina D to jeden z najważniejszych składników kształtujących zdrowie dziecka, ponieważ bierze ona czynny udział w rozwoju ważnych grup narządów w młodym organizmie.

Witamina D odpowiada za kształtowanie aparatu ruchu, w tym masy kostnej. Ponadto wpływa na prawidłowy rozwój kluczowych dla życia narządów oraz wsparcie odporności. Jej stosowanie u dzieci również korzystnie wpływa na redukcję ryzyka rozwoju infekcji oraz zapobiega powstawaniu w przyszłości poważnych chorób cywilizacyjnych.

Nie można absolutnie dopuszczać do powstawania niedoborów witaminy D w organizmie dziecka, ponieważ może to skutkować zaburzeniami w prawidłowym rozwoju psychoruchowym. 

Suplementacja witaminy D

Do głównych źródeł pokarmowych witaminy D należą tłuste ryby, wątróbka, żółtko jaj, mleko i jego przetwory. Jednak podawanie ich dzieciom nie zawsze przynosi oczekiwane skutki. 

Aby zapobiegać powstawaniom niedoborów tej witaminy należy rozpocząć jej suplementację za pomocą preparatów farmaceutycznych. 

Dobór odpowiedniej dawki witaminy D jest zależny od aktualnego wieku dziecka. Warto skonsultować się z lekarzem i ustalić istniejące niedobory, aby zadbać o właściwy rozwój dziecka i kształtowanie jego zdrowia.

Uznaje się, że dla niemowląt i małych dzieci należy podawać 1000 j.m. witaminy D, natomiast dla nastolatków 2000 jednostek na dobę, muszą one suplementować tą witaminę od października do kwietnia. W przypadku dzieci zmagających się z otyłością dawka spożywanej witaminy D wzrasta nawet dwukrotnie i wynosi od 1600 do 4000 j.m. na dobę, wtedy należy podawać ją przez cały rok.