Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 30,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Jak się bronić przed komarami?

Latem warto zaopatrzyć się w leki przeciwhistaminowe na ukąszenia i żel na ukąszenia owadów.

Jednak przed wyjściem w miejsca gdzie możemy spodziewać się sporej ilości owadów należy spryskać skórę sprayem na owady, a najlepiej założyć ubranie w ciemnym kolorze z długim rękawem i długimi nogawkami, dostosowując ubiór do aktualnych warunków atmosferycznych.

Typowymi objawami ukąszenia komara jest swędzenie w miejscu ukąszenia, bąbel, zaczerwienienie skóry. Objawy nie są groźne dla zdrowia. W większości przypadków ukąszenie owadów wiąże się przede wszystkim nieprzyjemnym uczuciem pieczenia i swędzenia. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do poważnych komplikacji, co może zagrozić zdrowiu nawet życiu człowieka. 

Ukąszenia kleszcza może wiązać się ze sporymi konsekwencjami. Kleszcz przenosi wiele chorób takich jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. W ich przypadku liczy się przede wszystkim profilaktyka. Jednak nie każdy kleszcz nosi w sobie niebezpieczne patogeny. Zatem jego ugryzienie nie musi skończyć się infekcją. Jednak takie ukąszenie warto skonsultowane ze specjalistą.

Środki po ukąszeniu przez owady

Preparaty po ukąszeniach owadów mają działanie łagodząco-chłodzące, które przynoszą natychmiastową ulgę podrażnionej i swędzącej skórze.

Na ukąszenie warto zastosować preparat, który szybko uśmierzyć nieprzyjemne odczucia. 

Takie preparaty spotkamy w postaci kremów, żelów, maści, a także aerozoli. Powinny mieć działanie przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe oraz zmniejszające obrzęk po ugryzieniu. 

Często ich działanie również przyspiesza proces gojenia się niewielkich ran, regeneruje skórę, niweluje podrażnienia i nawilża.