Filtruj według

Cena

Cena

  • 30,00 zł - 100,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Beta glukanu - właściwości

Beta-glukan to organiczny związek chemiczny, który jest ważnym składnikiem budulcowym ścian komórkowych grzybów, drożdży i zbóż.

Beta-glukan przede wszystkim wspiera odporność, dzięki czemu zapobiega wystąpowaniu infekcji w okresie jesienno-zimowym. Ponadto wspomaga poprawne funkcjonowanie układu pokarmowego.

Beta glukan zwiększa lepkość pokarmów, co umożliwia stopniowe przyswajanie glukozy. Zapobiega to wahaniom poziomu cukru we krwi. Można zatem uznać go za składnik obniżający apetyt i redukujący ilość spożywanego pokarmu.

Preparaty dla dzieci z beta glukanem

Preparaty z beta glukanem mogą wspierać naturalne siły obronne organizmu dziecka.  W ich składzie znajdziemy też wiele innych składników uzupełniających, może to być np. czarny bez, cynk, selen, acerola, pelargonia, dzika róża, żeń-szeń, miód i żurawina.

Najchętniej wybierane produkty z beta glukanem dla dzieci występują zwłaszcza w postaci syropu, który jest łatwy do podania najmłodszym. Jednak znajdziemy też go w formie kapsułek, saszetek do rozpuszczania w wodzie oraz płynów. 

Każdorazowo beta glukan dla dzieci powinien być podawany w dawkach nie większych niż rekomendowane przez producenta. Należy również zwrócić uwagę na dopuszczalny wiek, od którego można stosować dany preparat z beta glukanem u dzieci.