Jest 63 produktów.

Pokazano 1-24 z 63 pozycji

Aktywne filtry

Jak pielęgnować skórę ciała dziecka?

Najważniejszą czynnością podczas pielęgnacji skóry dziecka jest codzienna kąpiel. Następnie należy zadbać o odpowiednie nawilżenie, najlepiej bezzapachowymi, bezbarwnymi i naturalnymi kosmetykami.

Kosmetyki, szczególnie te przeznaczone dla małych dzieci, powinny posiadać odpowiednie atesty nadane na podstawie badań. Warto sprawdzić, czy wybrany przez nas preparat dobrze rozprowadza się na skórze, nie wywołuje podrażnień i alergii. Pielęgnacja dla dzieci musi być bezpieczna, co mogą zagwarantować najlepszej jakości produkty. Artykuły do pielęgnacji ciała należy wybierać zgodnie z preferencjami dziecka. 

Aby prawidłowo pielęgnować ciało dziecka należy wyposażyć się w balsamy, mleczka i emulsje oraz oliwki dla dzieci, a także zasypki przeciw otarciom i podrażnieniom. 

Jakie produkty do pielęgnacji dla dziecka?

Nie każdy kosmetyk nadaje się do pielęgnacji skóry dzieci. Warto używać tych specjalnego przeznaczenia, odpowiadających potrzebom delikatnej skóry dziecka. Jednak zdąża się też, że preparaty przeznaczone dla dzieci bywają różnej jakości. Dlatego przy zakupie nowego produktu dla dziecka trzeba przyjrzeć się jego składowi. Należy zwracać uwagę na to, czy w danym kosmetyku nie występują zbędne konserwanty.

Zawsze należy zwrócić uwagę na to, czy dany produkt przeznaczony jest dla najmłodszych. Na opakowaniu można znaleźć informację czy kosmetyk nadaje się dla dzieci i od jakiego momentu ich życia. Przy delikatnej skórze noworodków i niemowląt powinien być on łagodny i nie zawierać substancji, które mogą być drażniące. Ponadto kosmetyki stosowane przez dzieci powinny mieć neutralne pH.