Jest 33 produktów.

Pokazano 1-24 z 33 pozycji

Aktywne filtry

Jak dbać o skórę dziecka?

Skóra dzieci jest niezwykle chłonna, dlatego bardzo łatwo mogą przedostać się w jej struktury substancji drażniących zawarte w składach kosmetyków lub środków do prania oraz wszelkie zanieczyszczenia, które mogą nadmiernie wysuszać cerę, a także przyczyniać się do powstawania podrażnień i zaczerwienienia w jej obrębie. Mogą to także powodować niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak mróz, wiatr oraz promieniowanie UV.

Wynika to z faktu, że skóra w procesie rozwoju jest wyjątkowo delikatna i cienka. Wszystko to powoduje, że wymaga specjalnego traktowania, w tym odpowiednio dopasowanej pielęgnacji, aby zapewnić dziecku ochronę i komfort.

Jakie kremy dla dzieci?

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy dziecka powinna być wykonywana tylko przy pomocy odpowiednich produktów. Aby prawidłowo ją zabezpieczyć należy stosować nawilżający krem do twarzy dla dzieci o odpowiedniej, łagodnej formule, dopasowanej do ich specjalnych potrzeb maluszków. Taki kosmetyk powinien zapewniać skórze dziecka właściwy poziom nawodnienia, a także wzmacniać naturalną barierę ochronną. Dzięki temu staje się ona gładka, miękka i zadbana, a ryzyko podrażnień zostaje zmniejszone. Przed zakupem wybranego produktu dobrze jest dokładnie przeanalizować jego skład.

Kremy dla dzieci powinny być wyraźnie oznaczone, że są przeznaczone do pielęgnacji skóry od pierwszego dnia życia.