Filtruj według

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 550,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 35 produktów.

Pokazano 1-24 z 35 pozycji

Aktywne filtry

Jak żywić dziecko po 1. roku życia?

Pierwsze lata życia dziecka kształtują jego nawyki i upodobania żywieniowe. Dlatego trzeba zadbać aby dieta dziecka była zdrowa i wzbogacona w najcenniejsze dla niego składniki odżywcze. 

W tym czasie ważne aby jadłospis nie był nudny i monotonny. Dlatego warto urozmaicać dziecku posiłki, aby chętnie je spożywał. Dobrze sprawdzą się kolory i kształty na talerzu, a także różne konsystencje posiłków. Sprawdzi się to przede wszystkim w przypadku warzyw, które są szczególnie trudne akceptowane przez dzieci.  

Potrzeby żywieniowe dziecka po pierwszym roku życia powinny być zaspokojone poprzez podawanie mu 4 – 5 posiłków dziennie. Posiłki powinniśmy podawać o stałych porach, w regularnych odstępach czasowych. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku dzieci, które mają trudności z jedzeniem. Posiłki powinny mieć stałą porę, ale także odpowiednią ilość kalorii, dostosowaną do wagi i wieku dziecka.

Mleko modyfikowane „3”

Nawet po rozpoczęciu karmienia dziecka stałym pokarmem rodzice powinni nadal podawać mu mleko modyfikowane. Jest one wzbogacone w szereg potrzebnych składników odżywczych, koniecznych na tym etapie rozwoju dziecka. Mleko z symbolem 3 zaspokaja szczególne potrzeby żywieniowe jakie wymaga dziecko, które ukończyło 1. rok życia. Każda porcja mleka w składzie zawiera kompozycje witamin, składników mineralnych oraz probiotyków w odpowiednich ilościach. Ponadto zawarty w nim wapń, żelazo oraz witamina D:

- zapewniając prawidłowy wzrostu oraz rozwoju,

- wspierają właściwe funkcjonowanie układu kostnego, 

- stymulują prawidłową pracę mózgu oraz tkanki nerwowe.

Nawet przy zmianie mleka z symbolem „2” na mleko „3” możemy spotkać się z pewnymi oporami dziecka, dlatego zmiany zawsze należy dokonywać stopniowo.