Filtruj według

Cena

Cena

  • 39,00 zł - 68,00 zł

Producent

Producent

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Alergia na mleko u dziecka

Alergia na mleko krowie jest najczęstszą pokarmową alergią diagnozowaną u dzieci. Dlatego dzieciom poniżej 1. roku życia nie zaleca się podawania mleka krowiego. Do objawów, które mogą świadczyć o alergii należy zaliczyć biegunkę, kłopoty z wypróżnianiem oraz nadmierna ilość gazów w brzuchu maluszka. Jednak mogą pojawić się też reakcja ogólnoustrojowa, symptomy będą widoczne w całym organizmie, nie ograniczając się jedynie do objawów z przewodu pokarmowego.

W przypadku pojawienia się jakiekolwiek niepokojących objawów, najpierw należy udać się do lekarza pediatry. W przypadku zdiagnozowanej przez lekarza alergii na białko mleka krowiego u niemowlęcia, konieczna jest eliminacja mleka i nabiału z diety matki karmiącej. 

Żywienie przy zdiagnozowanej alergii pokarmowej u dziecka wymaga szczególnej uwagi. Dieta eliminacyjna to nie tylko wykluczenie alergizującego produktu z diety karmiącej mamy lub niemowlaka, ale także ostrożność przy wyborze innej żywności.

Mleko dla alergika

Codzienna dieta malucha powinna obejmować składniki, które będą wspierały organizm w rozwoju i wzroście. Jeśli u dziecka występuje nietolerancja pokarmowa, trzeba szczególną uwagę zwracać na to, co mu się podaje do jedzenia. 

Mleko hipoalergiczne należy zawsze dostosowywać do rodzaju alergii dziecka. Może być to zatem mleko bez laktozy czy też mleko dla dzieci uczulonych na białka mleka krowiego, gluten bądź inne składniki. Jednak muszą być one bogate w witaminy i mikroelementy, dostosowane do wieku dziecka. Na rynku znajdziemy hipoalergiczne mleka, które możemy podawać dziecku już od pierwszego dnia życia. Są one bezpieczne w stosowaniu ze względu na specjalnie opracowany skład.

Mleko dla alergików mogą występować w formie proszku do sporządzenia roztworu bądź gotowego do podania płynnego preparatu.