Jest 251 produktów.

Pokazano 1-24 z 251 pozycji

Aktywne filtry

Pielęgnacja włosów

Włosy każdej osoby są niepowtarzalne, inne. Wybór odpowiedniej pielęgnacji, czyli takiej, która da najlepsze efekty, to duże wyzwanie. Dlatego przed zakupem produktów do pielęgnacji, warto zastanowić się, jakie tak naprawdę mamy włosy. Dzięki temu łatwiej będzie poznać ich potrzeby i sprawić by były w jak najlepszej kondycji. 

Na ostateczny wygląd włosów wpływają nie tylko geny, ale również odżywianie, wykonywane zabiegi - farbowanie, prostowanie, suszenie itp., pielęgnacja, warunki atmosferyczne, a nawet woda, której używamy do mycia.

Jakie produkty do pielęgnacji włosów?

Świadoma pielęgnacja włosów to stosowanie sprawdzonych i przetestowanych produktów, aby upewnić się, że spełniają odpowiednie kryteria, bez toksycznych składników i wysokiej wydajności. Bardzo ważne jest czytanie etykiet aby dokonywać zdrowszych, świadomych wyborów, ponieważ często nie zdając sobie sprawy możemy zakupić produkt, które będzie zawierał szkodliwe dla włosów składniki (takie jak siarczany, parabeny, formaldehyd, silokon), mimo iż na opakowaniu była zawarta informacja, że jest naturalny. 

Aby nie narażać włosów na zniszczenie należy używać produktów, które zawierają:

  • naturalne oleje – olej kokosowy, olej z awokado, oliwa z oliwek,
  • białko,
  • biotynę,
  • niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe - omega-3 i omega-6.