Kategorie

Najczęściej kupowane

Prawidłowe oraz regularne mycie zębów to sposób na zdrowie jamy ustnej i uniknięcie popularnych chorób takich jak próchnica. Do tego celu niezbędne są jednak odpowiednie szczoteczki do zębów, które dobiera się ze względu na kilka różnych kryteriów. Jakich dokładnie?

Automatyczna szczoteczka do zębów czy zwykła?

Jednym z podstawowych pytań jest to, czy warto zdecydować się na model zwykły, czy może zainwestować w produkt taki jak automatyczna szczoteczka do zębów. Każde z rozwiązań ma w praktyce wady i zalety. Wariant automatyczny gwarantuje przede wszystkim większą dokładność, co pozwala dobrze oczyścić zęby z zabrudzeń. Zwykły produkt to jednak przede wszystkim mniejszy wydatek, a także możliwość użytkowania niezależnie od dostępu do prądu. Wiele zależy więc od własnych preferencji, a także bieżących możliwości finansowych.

Jaka szczoteczka do pierwszych ząbków?

Zachowania związane z prawidłową higieną jamy ustnej powinny być kształtowane już od najmłodszych lat. Szczoteczka do pierwszych ząbków musi być jednak dobrana w odpowiedni sposób. Posiada ona przede wszystkim mniejszą główkę, a także znacznie delikatniejsze włosie, które nie podrażni dziąseł malucha. Szczoteczka do zębów dla dzieci od 1 roku życia powinna mieć też odpowiedni, dobrze trzymający uchwyt. Może on zawierać antypoślizgową część tak, aby nie doszło do jej wyślizgnięcia się pod wpływem działania wody.

Jak prawidłowo myć zęby?

Szczoteczki do zębów muszą być oczywiście w odpowiedni sposób używane, aby pozwalały na skuteczne wyczyszczenie jamy ustnej. Okazuje się, że istotne znaczenie ma przede wszystkim czas. Prawidłowe mycie powinno bowiem trwać niektórej niż 2 minuty oraz obejmować nie tylko zęby, ale również język tak, aby zminimalizować ryzyko nieświeżego oddechu.

Do prawidłowej higieny jamy ustnej stosuj również odpowiednio dobrane pasty do zębów i nici dentystyczne.

Szczoteczki do zębów 

W kategorii 96 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 96 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 96 produktów