Jest 79 produktów.

Pokazano 1-24 z 79 pozycji

Aktywne filtry

Pielęgnacja stóp

Zdrowe, zadbane stopy są podstawą komfortu i swobody w poruszaniu się. 

Gładką i zadbaną skóra stóp, chętniej eksponuje się latem. Niekorzystnie wyglądają na nich widoczne pęknięcia, które towarzyszą nadmiernemu rogowaceniu , oraz  paznokcie z żółtymi lub ciemnymi  plami i zniekształceniami.

Przez większość część roku kiedy nosimy pełne buty, problem suchej, zrogowaciałej skóry stóp czy nieestetyczny wygląd paznokci wydaje się mało istotny.  Przypominamy sobie o nich w okresie letnim, kiedy często nie wystarczy już samo usunięcie martwego naskórka przy użyciu tarki czy pilnika, aby uzyskać efekt gładkiej skóry i ładny kształt paznokci.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji stóp?

Na stopach niemal nie ma gruczołów łojowych, za to znajdują się tam gruczoły potowe. Oznacza to, że ochronna warstwa hydrolipidowa skóry jest tam cienka i łatwo ulega uszkodzeniom. Dlatego warto odpowiednio dbać o ich pielęgnację. 

Dobry preparat do stóp łączy w sobie kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim głęboko nawilża suchą i odwodnioną skórę. W jego składzie powinny się znaleźć takie składniki jak: mocznik, kwas hialuronowy oraz mleczan sodu, dzięki którym skóra pozostaje odpowiednio nawodniona na wiele godzin po aplikacji kremu. Taki kosmetyk do stóp powinien zawierć dodatkowo składniki działające przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie, takie jak srebro koloidalne i olejek z drzewa herbacianego.